Povijesna pobjeda Zvezde, Dinamo izvukao bod u Rusiji, hrabri Belgijanci srušili Tottenham

Večerašnjim utakmica u grupama G, H, I, J, K i L počelo je drugo kolo Europa lige.

Povijesnu pobjedu upisala je Crvena Zvezda u drugom kolu grupe L. Golovima Bena u 7. i 22., Gajića u 50., Kataija u 67. i Falcinellija u 70. minuti deklasirala je češki Slovan Liberec, za koji je jedini poentirao Matousek u 41. minuti.

Nikada do ovog susreta Zvezda nije postigla više od tri pogotka na susretu grupne faze europskih kupova.

U drugom susretu ove grupe Hoffenheim je rutinski slavio na gostovanju kod Genta rezultatom 4:1.

Hoffenheim je prvi sa šest bodova, po tri imaju Crvena Zvezda i Slovan, dok je začelju Gent bez bodova.

Dinamo Zagreb remizirao je 0:0 na gostovanju kod CSKA Moskve u drugom kolu grupe K Europa lige.

Oba tima imali su svoje šanse, CSKA je imao više pokušaja od Dinama, ali na kraju su mreže mirovale. Hrvatski prvak nakon dva kola ima dva boda.

U drugoj utakmici ove grupe austrijski Wolfsberger je pripremio iznenađenje i pobijedio Feyenoord u Rotterdamu s visokih 4:1 i tako skočio na prvo mjesto sa četiri boda, dok je Feyenoord na začelju s jednim bodom.

Milan je pobijedio na svom terenu Spartu Prag sa 3:0. ‘Rossoneri‘ su poveli u 24. minuti pogotkom Brahima. U 36. minuti Ibrahimović je imao šansu da poveća vodstvo s bijele točke, ali pogodio je prečku.

Leao je zamijenio iskusnog Šveđanina na poluvremenu i u 57. minuti zabio za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Dalot u 67. minuti igre.

U drugoj utakmici ove grupe Celtic je na poluvremenu imao 2:0 vodstvo protiv Lillea. Pogotke je postigao Elyounoussi, ali domaći su u nastavku stigli do izjednačenja preko Celika i Ikonea.

Milan je na vrhu s maksimalnih šest bodova, Lille je drugi sa četiri, Celtic je treći s jednim bodom, dok je Sparta bez bodova.

Tottenham je iznenađujuće izgubio na gostovanju kod Antwerpa. Belgijski klub slavio je sa 1:0 pogotkom Refaelova u 29. minuti susreta.

Prava golijada viđena je u Linzu gdje je LASK ugostio Ludogorets, a palo je čak sedam golova. Na poluvremenu su domaćini vodili sa 3:1, a na početku drugog dijela i sa 4:1 nakon čega su dobili crveni karton što su gosti iskoristili i stigli do konačnih 4:3.

Antwerp suprotno svim očekivanjima nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova, Tottenham i Linz imaju po tri, a bez bodova je Ludogorets.