Povratak klupskog nogometa sa stilom: Brentford i Tottenham podijelili bodove u sjajnoj utakmici gradskog derbija

Nogometaši Brentforda i Tottenhama podijelili su obodove u sklopu 17. kola engleskog Premiershipa i kultnog ‘Boxing daya’ rezultatom 2:2.

Brentford se odmah nametnuo kao konkretniji rival željan ozbiljnog nadmetanja, što je rezultirao vodećim golom Janelta u 15. minuti.

I nakon postignutog pogotka, domaćin je nastavio sa silovitim napadima, a u 42. minuti je VAR zbog nedozvoljene pozicije poništio pogodak Toneyja.

No, u 56. minutu nezaustavljivi Toney ipak zabija pogodak i nastavlja sjajan golgeterski učinak ove sezone.

Desetak minuta kasnije, Lenglet šalje precizan centaršut koji u pogodak na impresivan način pretvara Harry Kane. Ovo je za Engleza bio 12. gol na Boxing day.

Konačan rezultat postavio je Hobjerg u 71. minutu nakon što je pokupio odbijenu loptu.

Brentford zauzima devetu poziciju Premiershipa sa 20 bodova, a ovo je za momčad bio osmi remi ove sezone. S druge strane, Tottenham je ostao četvrti i nakon 16 odiguiranih utakmica ima 30 bodova.