Povrijeđeni Đoković superiorno riješio meč protiv Couacauda i prošao u treće kolo Australian Opena

Srpski teniser Novak Đoković je prošao u treće kolo Australian Opena upisavši još jednu superiornu pobjedu, ovog puta protiv Enza Couacauda rezultatom 3:1 u setovima.

Đoković je na samom početku meča preuzeo inicijativu jer se Couacaud povrijedio i zbg toga nešto sporije kretao na terenu.

Drugi set je, ovog puta pripao Francuzu i to zbog povrede Đokovića koji je zatražio medicinski time-out da sanira povredu zadnje lože.

Po poravtku iz svlačionice, Đoković je zaigrao prepozantljivu igru i ostavio Couacauda bez šanse za kreiranjem većeg iznenađenja, pa je uprkos povredi osvojio naredna dva seta.

Đoković će u trećem kolu igrati protiv bugarskog predstavnika Grigora Dimitrova koji je 28. teniser svijeta.

Ranije danas, sa Australian Opena su ispali Alexander Zverev, Taylor Fritz i Casper Ruud, što će umnogome olakšati put Đokoviću do nove Grand Slam titule.