Pozitivne vijesti iz Torina: Ekipa Juventusa na svom terenu deklasirala Empoli

Juventus je u 11. kolu talijanske Serie A večeras na svom terenu savladao Empoli sa visokih 4:0.

Do vodstva Juve stiže već u osmom minutu. Sjajnu asistenciju Filipa Kostića odlično koristi Moise Kean i pogađa za 1:0. U nastavku su za ‘Staru damu’ zicere promašivali upravo Kean i McKennie i na odmor se otišlo bez više pogodaka.

Nastavak utakmice donio je i dosta bolju igru velikana Italije. Domaći do drugog pogotka stižu u 56. minutu. Cuadrado je centrirao iz kornera, a McKennie sjajno pogodio i duplirao vodstvo domaćih.

Pitanje pobjednika Allegrijev tim definitivno je riješio u 83. minutu. Dobro izveden korner Cuadrada koristi Rabiot za 3:0, da bi Francuz novim pogotkom u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 4:0.

Juventus je sada na sedmom mjestu sa 19 bodova, dok je Empoli ostao na 11 bodova i zastupa 11. poziciju Serie A.