Poznat je prvi finalist Svjetskog klupskog prvenstva, čeka se Chelsea za pravi spektakl

Nogometaši Palmeirasa prvi su finalisti Svjetskog klupskog prvenstva nakon što su u polufinalu pobijedili Al Ahly 2:0.

Palmeiras je u vrlo uzbudljivom susretu poveo u 39. minuti kada je Raphael Veiga pogodio za vodstvo Palmeirasa. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U 49. minuti Palmeiras rješava sve dileme oko pobjednika. Veiga je proigrao Dudua na desnu stranu, a onda je uslijedio razoran udarac koji je završio u mreži Al Ahlyja.

Bilo je uzbuđenja i u završnici utakmice. U 72. minuti VAR je zbog nedozvoljene pozicije poništio gol Mohameda Sherifa kojim bi se Al Ahly vratio u susret, a onda je Ayman Ashraf zaradio izravan crveni karton u 81. minuti.

Prvak Južne Amerike u finalu Svjetskog klupskog prvenstva odmjerit će snage s pobjednikom utakmice Chelsea – Al Hilal. Taj susret na programu je u srijedu od 17:30.