POZNAT PRVI FINALIST: Inter ponovo pobijedio Milan i plasirao se u finale Lige prvaka u Istanbulu!

Nogometaši Intera večeras su u revanš susretu polufinala Lige prvaka na Giuseppe Meazzi dočekali ekipu Milana, te na kraju slavili sa minimalnih 1:0 (3:0).

Inter je u večerašnju utakmicu ušao sa prednošću od 2:0 iz prvog meča, pa su tako izabranici Simonea Inzaghija već u startu imali sjajnu prednost nad gradskim rivalom.

Milan je prvi prijetio, a kolosalnu šansu propustio je Diaz već u 11. minutu. Do kraja prvog poluvremena za goste je prijetio Leao, dok za domaće Edin Džeko. Ipak, mreže su mirovale.

Nastavak igre donio je zaista rutinsko odrađivanje posla ‘Nerazzurra’. “Tačku na i” kada je riječ o finalisti Lige prvaka za ovu sezonu postavio je Lautaro Martinez sjajnim pogotkom u 74. minutu duela za konačnih 1:0.

Inter je posljednju utakmicu finala najelitnijeg klupskog takmičenja igrao 2010. godine, kada su slavili protiv Bayerna i postali prvaci Evrope, a priliku da ponove taj uspjeh imat će za nešto manje od mjesec dana.

Finale Lige prvaka na programu je 10. juna na Olimpijskom stadionu u Istanbulu. Protivnik italijanskog predstavnika bit će bolji iz duela Manchester Cityja i Real Madrida koji se igra sutra.