PRAVA DOMINACIJA: Inter s ‘petardom’ u finale Europa lige!

Nogometaši milanskog Intera izborili su finale Europa Lige nakon što su s uvjerljivih 5:0 pobijedili momčad Shakhtara iz Donetska. U finalu ih za četiri dana čeka Sevilla.

Nerazzurri‘ su s taktički besprijekornom igrom u zadnjoj liniji i efikasnom završnicom dominantno stigli do finala Europa lige. Vodstvo Conteovom timu donio je Lautaro Martinez u 19. minuti. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Shakhtar je bolje ušao u nastavak, ali nije iskoristio svoje šanse. Nedugo zatim je uslijedio odgovor Intera. Brozović je u 64. minuti izveo udarac iz kuta, a najviši u skoku je bio D’Ambrosio.

Martinez je deset minuta kasnije svojim drugim pogotkom povećao prednost Intera. Vrlo brzo je mrežu zatresao i Lukaku koji je u 78. minuti pogodio za 4:0. Do kraja utakmice Belgijanac je još jednom zabio gol i postavio konačnih 5:0.

Finale između Seville i Intera na rasporedu je 21. augusta.