Prava ‘golijada’ u Veroni, Napoli ubjedljivo slavio i predstavio se kao sjajan kandidat za Scudetto ove sezone

Pretposljednju utakmicu prvog kola talijanske Serie A odigrali su Verona i Napoli, a gosti su slavili sa 5:2.

Napolitanci su danas sjajnom igrom oduševili i istakli kandidaturu za osvajanje Scudetta, mada jasno je da ih čeka paklena utrka sa “gigantima” Italije.

U prvih pola sata utakmice u Veroni viđen je samo jedan pogodak. Lasagna je pogodio za vodstvo domaćih, no već do odlaska na odmor stvari su se promijenile. Napoli je preko Kvaratskhelije i Osimhena preokrenuo rezultat.

Na otvaranju drugog dijela Henry pogađa za 2:2, a već u 55. minutu viđen je novi pogodak. Ovog puta Zielinski dovodi Napolitance u vodstvo. Potom Lobotka u 65. minutu povisuje na 4:2, da bi sve dileme oko pobjednika riješio Politano u 79. minutu.

Također vrijedi naglasiti da je Ounasu poništen pogodak u 83. minutu, pa je konačan rezultat glasio 5:2. Napoli će u drugom kolu biti domaćin ekipi Monze, dok će Verona u goste Bologni.