Prefrigani Pickford mislio je ‘nasamariti sistem’, ali ‘šalabahter’ mu protiv Salaha nije pomogao!

U sklopu 9. kola engleske Premier lige ranije danas odigran je Merseyside derbi, a Liverpool je sa 2:0 na kraju bio bolji od Evertona. Oba gola zabio je Mohamed Salah.

Prvi gol egipatski ofenzivac zabio je u 75. minuti. Dosuđen je kazneni udarac za Liverpool nakon što je Michael Keane igrao rukom i dileme tko će preuzeti odgovornost nije bilo.

Mohamed Salah je namjestio loptu na 11 metara od gostujućeg gola, uzeo zalet i rutinski zabio za potpuno zasluženo vodstvo Liverpoola.

Jordan Pickford krenuo je desno i na koljenima pogledom ispratio loptu kako trese mrežu u suprotnom uglu.

Imao je golman Evertona posebno pomagalo. Naime, na bočici s vodom imao je grafički prikazano gdje kaznene udarce šutiraju Darwin Nunez i Salah, ali mu taj “šalabahter” nije pomogao.

Do kraja susreta, preciznije u 96. minuti, Salah je zabio još jedan gol i tako potvrdio veliku pobjedu Liverpoola.

Morat će Pickford pričekati neku drugu priliku da iskoristi svoju lukavu taktiku, a sigurno je da ostaje žal za njega što nije bio junak svoje momčadi.