PREKINUT JE POST: Dinamo nakon 26 godina slavio gostujuću pobjedu u europskoj eliti

231024Kulenovic-Dinamo

Dinamo Zagreb upisao je veliku pobjedu u Ligi prvaka protiv Red Bull Salzburga rezultatom 2:0 i to na gostovanju u susretu trećeg kola.

Dinamo je ovo prva gostujuća pobjedu u najelitnijem europskom natjecanju nakon 26 godina jer je to zadnji put ostvario davne 1998. godine na gostovanju kod Ajaxa u Amsterdamu.

Bez pogodaka se otišlo na odmor, a onda je Kulenović u 49. minuti zabio važan gol za Dinamo. Rutinskim udarcem s desetak metara zatresao je mrežu Salzburga.

Jedan od najvažnijih detalja susreta vidjeli smo u 66. minuti. Golman Salzburga Schlager je zaradio izravan crveni karton jer je pokušaj Kulenovića zaustavio rukom namjerno izvan kaznenog prostora.

Za kraj je pobjedu Dinama potvrdio Petković golom u 84. minuti. Dinamo je ovom pobjedom skočio na 22. mjesto Lige prvaka sa četiri boda i definitivno se ima čemu nadati u nastavku natjecanja.