Premiership u punom sjaju: City siguran protiv Aston Ville, odlična najava za derbi protiv Arsenala

Nogometaši Manchester Cityja sigurno su trijumfovali protiv Aston Ville rezultatom 3:1 u okviru 23. kola engleskog Premiershipa.

City je od početka nametnuo prepoznatljiv stil igre koji je urodio plodom već u 4. minuti kada Martineza matira Rodri. Uslijedilo je zatišje na terenu od kojeg je najviše kroisti imao upravo domaći tim.

Posljednjih šest minuta prvog dijela pripalo je Cityju kada je Gundogan pogodio praznu mrežu na dodavanje Haalanda, a zatim i poslije pogotka Mahreza iz penala za ogromnu prednost.

U nastavku je domaćin samo odrađivao posao, a sve što je Villa uspjela uraditi do kraja sureta je utješni pogodak preko Watkinsa sredinom drugog dijela.

City je večerašnjom pobjedom ponovo preuzeo drugu poziciju od Uniteda na tabeli Premiershipa. U narednom kolu će igrati protiv lidera Arsenala iu slučaju pobjede, izjednačiti se bodovono sa izabranicima mikela Artete.

Villa se nalazi na 11. poziciji sa 28 bodova iz 22 odigrane utakmice ove sezone.