Prevazišao samog sebe: O najnovijem promašaju Darwina Nuneza za Liverpool još će se dugo pričati

Nogometaši Liverpoola danas su u utakmici 11. kola engleskog Premiershipa gostovali ekipi Lutona, te na kraju upisali kiks i remizirali rezultatom 1:1.

Liverpool je imao pravo “more” šansi, ali lopta ni u jednom navratu nije uspjela da završi u mreži protivnika. Ruku na srce, golman domaćih zaista je bio na visini zadatka.

U 80. minutu igre Chong je matirao Alissona i tako šokirao navijače gostujućeg tima, da bi u sudačkoj nadoknadi rezervista Luis Diaz pogotkom spasio ‘Redse’ poraza.

Ipak, situacija koja je definitivno obilježila ovaj susret jeste ona u kojoj se našao Darwin Nunez u 70. minutu. Naime, Urugvajac je bio potpuno sam nekoliko metara od gola Lutona, ali je svejedno uspio prebaciti loptu iznad gola.

Iako su doslovno svi vidjeli loptu u mreži i iza leđa Kaminskog, ona tu nije završila. Treba reći da promašaji napadaču Liverpoola nisu strani, no ovaj je bio doista “spektakularan”.