Primjer utakmice jednog Mundijala: Nakon izuzetne borbe na terenu, Njemačka i Španija podijelile bodove

Jedna od najboljih utakmica dosadašnjeg dijela Svjetskog prvenstva u Kataru odigrana je između Njemačke i Španije u grupi E, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Već od samog početka krenulo je žestoko, pa se moglo naslutiti da ćemo gledati spektakl, dok su igrači Luisa Enriquea bili konkretniji rival u prvom poluvremenu. ‘Crvena furija’ prijetila je preko Olma i Torresa.

S druge strane, Nijemci su došli do pogotka preko Antonija Rudigera, ali slavlje izabranika Hansija Flicka nije dugo trajalo, s obzirom da je pogodak poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu također zanimljivo. Kimmichov udarac u 56. minutu sjajno brani Simon, da bi samo šest minuta kasnije Neuer vadio loptu iz mreže, a strijelac je bio rezervista Alvaro Morata.

Popularni ‘Elf’ se “probudio” nakon rezultatskog minusa. Do zasluženog izjednačenja svjetski prvak iz 2014. godine stiže u 83. minutu susreta. Tada je snažno pucao i pogodio Niclas Fullkrug za konačnih 1:1.

Podjela bodova vjerovatno je bila i najrealniji ishod. Sada Španija ima četiri boda, Japan i Kostarika po tri, te Njemačka samo jedan bod. Posljednje kolo nam tako donosi duele Španija – Japan i Njemačka – Kostarika.