Problemi Juventusa se nižu jedan za drugim, Monza na gostovanju kod ‘Stare dame’ uvjerljivo slavila

Nogometaši Juventusa poraženi su od ekipe Monze na svom terenu u okviru 20. kola talijanske Serie A rezultatom 2:0.

Prije nekoliko dana Juveu su oduzeti bodovi i tako je pao sa vrha na sredinu tabele, a čini se da je to imalo i psihički uticaj na tim kojeg sa klupe predvodi Massimiliano Allegri.

Monza je već u prvom poluvremenu riješila pitanje današnjeg pobjednika, dok je velikan Italije bio apsolutno nemoćan da bilo šta konkretnije napravi.

Prvo je Ciurria tresao mrežu domaćih u 18. minutu, da bi se prije odlaska na odmor, tačnije u 39. minutu meča, u strijelce uspio upisati i Dany Mota za konačnih 2:0.

Juventus se sada nalazi daleko od pozicija koje vode u Evropu. Zauzimaju 13. mjesto sa 23 boda na svom kontu. S druge strane, Monza ima dva boda više te se nalazi dvije pozicije ispred kluba iz Torina.