Problemi se samo gomilaju u Minhenu: Mainz režirao preokret i ponizio Bayern pred svojim navijačima

Nogometaši minhenskog Bayerna su u okviru 29. kola njemačke Bundeslige gostovali kod ekipe Mainza, te izgubili nakon preokreta rezultatom od uvjerljivih 3:1.

Bayern se, rezultatski gledano, raspao otkada je na klupu momčadi stigao Thomas Tuchel. Ispali su iz Kupa Njemačke, potom iz Lige prvaka, a sada im prijeti da ostanu i bez naslova prvaka svoje zemlje.

Sadio Mane je danas prvi stigao na listu strijelaca u 16. minutu, ali mu je pogodak ponišen zbog ofsajda. Ipak, već u 29. minutu Senegalac ponovo zabija za 1:0 i ovog puta sve je bilo prema pravilima.

U nastavku totalna katastrofa gostiju iz Minhena. Prvo je Ajorque u 65. minutu pogodio za poravnanje, da bi svega osam minuta kasnije Barreiro poslao loptu u mrežu ‘Bavaraca’ za potpuni preokret.

Bayern je pokazao želju za izjednačenjem, a dobio je samo novi “šamar”. Martin je u 79. minutu zabio za konačnih 3:1 i otklonio apsolutno sve dileme oko današnjeg pobjednika.

Tuchelov tim je i dalje lider Bundeslige sa 59 bodova na svom kontu. Međutim, njihov prvi pratioc Borussia Dortmund će imati priliku da preuzme lidersku poziciju, u slučaju da savlada Eintracht iz Frankfurta u kasnijem terminu.