Problemi za sponzora: Zvijezda Tottenhama usred velikog okršaja sa Newcastleom ostao bez grba na dresu

Tottenham je jučer rezultatom 4:1 razbio Newcastle, a posebnu pažnju navijača koji su susret gledali putem TV ekrana je privukao napadač Spursa Brennan Johnson.

Naime, u jednom trenutku prvog poluvremena navijači su primijetili da se Johnsonov dres razlikuje od onih koji su nosili njegovi sigrači.

Na dresu 22-godišnjaka nije bilo grba Tottenhama, karakterističnog pijetla, što je ozbiljan propust za sponzora Nike s obzirom na kvalitetu materijala.

Johnsonov dres je na početku susreta bio identičan kao i kod ostalih kolega, no nakon što ga je u nekoliko duela Tino Livramento počupao, karakteristični grb Spursa je polako počinjao otpadati s dresa, a u jednom trenutku “pijetao” je otpao.

To nisu primijetili ni sudija, ni niko na klupi Tottenhama, te je Johnson do kraj poluvremena igrao u takvom dresu.

Na poluvremenu je problem riješen, pa je zvijezda ‘Spursa’ na teren istrčala u novom dresu.

Inače, golove za Tottenham u sinoćnjem trijumfu su postigli Udogie (26.), Richarlison (38. i 60.) i Son (penal 85.), dok je strijelac utješnog pogotka za Newcastle bio Joelinton (90+2.).