Promašen penal Vlahovića nije skupo koštao ‘Staru damu’, Juventus opravdao ulogu apsolutnog favorita u Empoliju

Juventus je u trećem kolu italijanske Serie A gostovao na Carlo Castellani stadionu ekipi Empolija i slavio pobjedu sa uvjerljivih 2:0.

Juve je od prve minute bio dosta bolji rival večeras. Allegrijevi izabranici su napadali i konstantno stvarali šanse, a sve se isplatilo u 24. minutu kada su zahvaljujući Danilu stigli do prednosti.

Nakon toga ‘Stara dama’ nije iskoristila neke izgledne prilike, dok je u 39. minutu susreta Dušan Vlahović mogao da možda i riješi utakmicu. Međutim, Srbin je dobijeni penal izveo loše i njegov udarac lako je odbranio Berisha.

Srećom to nije poremetilo Juventus koji je i u nastavku bio duplo bolji protivnik. Sjajna igra krunisana je u 82. minutu pogotkom Federica Chiese za konačnih 2:0.

Juventus je iz tri kola osvojio sedam bodova, ali mnogo bolje torinski velikan izgleda u odnosu na prethodnu sezonu i svakako je za njih dobra stvar što neće igrati evropska takmičenja jer su odmorniji od drugih.