Propuštene prilike i promašen penal Saudijske Arabije, Poljska na krilima raspoloženog Lewandowskog do velikog trijumfa

Nogometna reprezentacija Poljske savladala je selekciju Saudijske Arabije rezultatom 2:0 u utakmici drugog kola grupe C Svjetskog prvenstva u Kataru.

U prvih 20-ak minuta opasnija je bila Saudijska Arabija, te su imali dosta propuštenih šansi. Nakon toga Poljska se probudila, a zatim u 39. minutu stigla i do vodstva.

Robert Lewandowski odigrao je sjajan povratni pas za Zielinskog, da bi nogometaš Napolija snažnim udarcem loptu pospremio u mrežu gola na kojem je stajao Al-Owais.

U završnici prvog poluvremena prava drama. Nakon pregledanja VAR-a dosuđen je penal za Saudijce. Ipak, Sczeszny brani penal Al Dawsaryju.

Drugi dio ove utakmice donio je još šansi za Saudijsku Arabiju, ali i za Poljsku. Međutim, sve promašene šanse Saudijaca na naplatu su došle u 82. minutu. Lewandowski je tada poslije asistencije upisao i pogodak za konačnih 2:0.

Poljska je sada lider u grupi sa četiri boda, Saudijska Arabija ima tri, Meksiko bod, dok je Argentina na nuli, pa večeras Messi i društvo moraju savladati Meksikance da bi ostali u igri..