Prva premierligaška pobjeda Contea na klupi ‘Spursa’: Tottenham nakon preokreta pobijedio Leeds

U drugoj premierligaškoj utakmici na klupi Tottenhama Antonio Conte je ostvario svoju prvu pobjedu. ‘Spursi’ su na svom terenu sa 2:1 pobijedili Leeds United u susretu 12. kola engleske Premier lige.

Utakmica nije počela najbolje za Conteovu ekipu. Leeds je bio bolji protivnik tijekom čitavog prvog poluvremena i samo se čekao trenutak kada će zabiti gol. To se dogodilo u 44. minuti kada je Harrison ubacio u peterac s lijeve strane, a James pogodio za 0:1.

U drugom dijelu Tottenham je zaigrao puno bolje, a u 58. minuti je dominaciju na terenu okrunio pogotkom. Lucas je odigrao sjajnu povratku loptu za Hojbjerga koji zabija za 1:1.

To je bio prvi gol Tottenhama i prva pobjeda u Premiershipu nakon više od mjesec dana. Preciznije, od zadnjeg gola ‘Spursa‘ u pobjedi nad Newcastleom 3:2 je prošlo mjesec i četiri dana.

U 69. minuti Tottenham je stigao do vrijedna tri boda. Dier je šutirao iz slobodnjaka, lopta se od živog zida odbila do stative, a odbijenu loptu je u gol pretvorio Reguilon i postavio konačnih 2:1.