Prvak Evrope i Španije sebi nije dopustio još jedan ligaški propust, Real u Madridu sigurno slavio protiv Espanyola

Nogometaši Real Madrida su na svom Santiago Bernabeu stadionu u susretu 25. kola španske La Lige uvjerljivo slavili protiv ekipe Espanyola rezultatom 3:1.

Espanyol danas u Madridu ipak nije uspio uzeti bodove. Tim iz Barcelone odlično je započeo utakmicu, poveo, ali na kraju morao ostati bez ijednog boda.

Sjajnu akciju gostiju pogotkom već u osmom minutu susreta završava Joselu za 0:1. ‘Kraljevi’ su nakon primljenog pogotka krenuli žestoko, da bi ubrzo, u 22. minutu, Vinicius zabio za poravnanje.

Real je nastavio u sjajnom ritmu, a Espanyol se branio. Pred odlazak na odmor, tačnije u 39. minutu meča, Tchouameni upisuje fenomenalnu asistenciju, dok pogodak postiže Militao glavom za preokret.

U nastavku su Madriđani bili tim koji je bio dosta konkretniji rival. Imali su još neke prilike, a konačnih 3:1 postavio je Asensio u sudačkoj nadoknadi i završio svu priču oko pobjednika.

Real je sa ova tri boda došao na šest bodova manje u odnosu na najvećeg rivala Barcelonu koju sutra očekuje teško gostovanje na San Mamesu u Bilbau kod Athletica.