Prvak Francuske opravdao očekivanja: PSG srušio Montpellier i privremeno preuzeo lidersku poziciju Ligue 1

Nogometaši aktuelnog francuskog prvaka, Paris Saint-Germaina, večeras su na domaćem terenu u utakmici 11. kola Ligue 1 savladali ekipu Montpelliera sa ubjedljivih 3:0.

Ekipa koju sa klupe predvodi španski stručnjak Luis Enrique danas je u potpunosti opravdala ulogu favorita i na svom ‘Parku prinčeva’ uvjerljivo slavila, te tako preuzela vrh tabele domaćeg prvenstva.

PSG je do prednosti stigao već u 10. minutu susreta. Hakimi je uputio dodavanje ka Mbappeu, a ovaj loptu propušta do Lee Kang-ina koji sjajno zabija za 1:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Nije gost u nastavku uspio ništa konkretnije napraviti, da bi u 58. minutu Zaire-Emery duplirao prednost domaćih i ponovo oduševio navijače svog kluba. Konačnih 3:0 postavio je Vitinha u 66. minutu, dok je svoju drugu asistenciju večeras upisao raspoloženi Hakimi.

Kao što smo i na početku spomenuli, PSG je sada lider Ligue 1 sa 24 osvojena boda, imaju dva boda više, no i utakmicu više od drugoplasirane Nice. S druge strane, Montpellier je 11. sa isto toliko bodova na svom kontu.