Prvak Italije gubi konce u Seriji A: Empoli šokirao Napolitance usred Napulja i nanio im treći poraz u sezoni

Nogometaši Napolija su u utakmici 12. kola italijanske Serie A na svom Diego Armando Maradona stadionu ugostili ekipu Empolija, te doživjeli bolan poraz rezultatom 1:0.

Prvu ozbiljnu šansu na susretu vidjeli smo u 13. minutu kada je Zambo Anguissa bio najviši u skoku nakon kornera, ali je golman gostujućeg tima intervenisao i spasio svoj gol.

Napolitanci ipak stižu do vodstva u 28. minutu meča, no pogodak je poništen zbog ofsajda. S druge strane je prijetio Cambiaghi, čiji udarac brani Gollini.

Pred kraj utakmice, danas fantastičnog Berishu, testirao je i Kvaratskhelia. Međutim, čuvar mreže Empolija ponovo je pokazao kakav je majstor. Napokon, prvi i jedini pogodak pao je u 91. minutu.

Kovalenko je iz šesnaesterca domaćina loptu precizno poslao u dalji ugao za konačnih 1:0 i treći poraz Napolija u ovoj sezoni, te treći upravo na njihovom stadionu.

Šampionu Italije ne ide baš najbolje, nalazi se na četvrtoj poziciji sa 21 osvojenim bodom. Empoli je jedan od najlošijih timova u prvenstvu, pa tako zauzimaju tek 17. mjesto sa svega 10 bodova na svom kontu