Prvak nakon sedam godina: Bayern zadržao perfektan učinak i u finalu Lige prvaka protiv PSG-a

Nogometaši Bayerna osvojili su Ligu prvaka nakon što su večeras na stadionu Luž u Lisabonu pobijedili ekipu PSG-a rezultatom 1:0.

Prva ozbiljna prilika u drugom poluvremenu, pola sata prije kraja meča, bio je ujedno i jedini pogodak na meču. Kimmich je poslao prelijep centaršut u šestnaesterac, gdje se Coman podigao iznad Kehrera kako bi glavom poslao loptu u donji desni ugao kraj nemoćnog Navasa.

PSG je najbliži golu do kraja meča bio u 70. minuti kada je Marquinhos u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati iz sve snage po sredini gola. Neuer je bio oprezan i lagano mu odbranio šut.

Nekoliko minuta kasnije PSG je i bezuspješno tražio penal nakon starta nad Mbappeom, a do kraja meča imali su jalove napade koje su Bayernovi defanzivci na čelu s Neuerom lagano otklanjali.

Rezultat se nije mijenjao i moglo je početi veliko slavlje igrača Bayerna. Osvojili su šesti put naslov prvaka Evrope i to sa svim pobjedama u ovoj sezoni Lige prvaka.