Prvi londonski derbi bez pobjednika: Chelsea i Tottenham u vatrenom okršaju podijelili bodove na Stamford Bridgeu

Nogometaši Chelseaja i Tottenhama odigrali su utakmicu bez pobjednika rezultatom 2:2 u drugom kolu engleskog Premiershipa.

Chelsea je ubrzo nakon početka susreta uspostavio inicijativu i prvi stigao do vodstva u 19. minutu.

Kalidou Koulibaly je ostao sam nakon kornera i silovitim udarcem matirao Llorisa za erupciju oduševljenja na tribinama.

Do drugog pogotka čekalo se sve do 68. minute kada izjednačenje Tottenhamu donosi Hojbjerg na dodavanje Daviesa i tu počinje prava drama.

U 77. minuti neometani James ponovo vraća Chelsea u vodstvo, da bi konačan rezultat postavio Kane u samom finišu sudijske nadoknade.

Antonio Conte i Thomas Tuchel su zbog nevjerovatnog sukoba nakon utakmice dobili crvene kartone.