Prvi na svijetu nije imao lagan posao: Alcaraz nakon velike borbe slomio otpor Čileanca za osminu finala Wimbledona

Najbolji teniser na ATP listi, Carlos Alcaraz, plasirao se u osminu finala Wimbledona. Španac je u trećem kolu poslije velike borbe i četiri odigrana seta savladao čileanskog tenisera Nicolasa Jarryja sa 3:1. Po setovima 6:3, (6):7, 6:3, 7:5. Meč je trajao tri sata i 58 minuta.

Izuzetna borba na centralnom terenu Wimbledona vodila se od samog starta, a prvi udarac zadao je Alcaraz koji je oduzeo servis rivalu u osmom gemu i poveo sa 5:3, te ubrzo osvojio set.

Jarry je sjajno započeo drugi set stigavši do breaka već u prvom servis gemu Alcaraza. Ipak, Španac je vratio break u sedmom gemu i izborio se za tie-break. U odlučujućem 13. imao je prvi teniser svijeta i set loptu, ali je nije iskoristio, te je Čileanac izjednačio na 1:1 u setovima.

Borba se totalno rasplamsala u trećem setu. Jarry je forsirao servis-volej igru, no Carlos se odlično postavio. Špancu je bio dovoljan break u četvrtom gemu da osvoji treći set i dođe na korak od osmine finala. Međutim, početak četvrtog seta krenuo je idealno za Čileanca.

On je odmah stigao do breaka i poveo sa 3:0. Imao je i vodstvo od 4:1, ali je onda popustio pod pritiskom i Alcaraz je uspio poravnati na 4:4. Stigao je zatim Španac do još jednog breaka u finišu seta, poveo sa 6:5 i servirao za pobjedu. Imao je Jarry break loptu da produži dramu u Londonu, ali je Alcaraz uspio da je spasi i plasira se među 16 najboljih.

Protivnik Carlosu Alcarazu u osmini finala ovogodišnjeg Wimbledona biti će bolji iz duela odigranog između Nijemca Alexandera Zvereva i Italijana Mattea Berrettinija.