Prvi šok za Tuchela: Freiburg savladao Bayern na Allianz Areni i izbacio ga iz Kupa

Nogometaši Freiburga pobijedili su momčad Bayerna rezultatom 2:1 i na taj način ih eliminisali iz četvrtfinala Kupa Njemačke.

Thomas Tuchel će tako na početku svoje avanture u Minhenu ostati bez šanse da se bori za trofej u najasovnije mtakmičenju u Njemačkoj.

Bayern je puno bolje otvorio meč i u 19. minuti stigao do vodstva preko Upamecana koji je iskoristio asistenciju Kimmicha.

Slavlje domaćina trajalo je samo osam minuta, a onda Freiburg dolazi do poravnanja preko Hoflera koje je autsajderu dalo ogromna krila u nastavku susreta.

Superiorniji tim je pokušao na sve načine da slomi otpor rivala, ali se Freiburg savršeno branio pa je nervoza postajala sve veća u redovima ‘Bavaraca’.

Sve je kulminiralo kada je u 92. minutu Musiala igrao rukom, a sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator još jednom je bio smireni Hofler za veliki podvig svog tima.

U prvom meču četvrtfinala odigranom danas, Eintracht je sa 2:0 savladao Union Berlin i na taj način prošao u polufinale Kupa Njemačke. U četvrtfinalu će se još sastati Nurnberg – Stuttgart, te Leipzig – Borussia Dortmund.