PSG bez mnogo muke osigurao pobjedu, Mbappe i Kehrer ‘srušili’ Brest na Parku prinčeva

Paris Saint-Germain je u okviru 21. kola Ligue 1 kod kuće savladao ekipu Bresta rezultatom 2:0.

U devetom minutu susreta šansu za Brest imao je Irvin Cardona nakon sjajnog solo prodora, no njegov udarac odbranio je Donnarumma.

Igrao se 32. minut kada su Parižani došli do prvog pogotka. Na asistenciju Wijnalduma precizan je bio Kylian Mbappe za vodstvo svog tima.Nekoliko minuta kasnije Mauro Icardi je postigao pogodak, ali je isti poništen zbog prekršaja.

Neposredno pred kraj prvog poluvremena došlo je do sporne situacije u šesnaestercu Bresta i domaćini su tražili penal. Sudac je pokazao da se igra nastavi. Rezultat u prvih 45 minuta glasio je 1:0.

Prošlo je samo osam minuta igre u drugom dijelu kada je Nuno Mendes loptu proslijedio do Thila Kehrera koji duplira vodstvo ‘Svetaca’.

Do samog kraja susreta Mbappe se našao u nekoliko dobrih prilika, ali niti jednu nije uspio sprovesti u gol. Pochettinovi izabranici su tako bez većih problema savladali Brest, a konačan rezultat glasio je 2:0.

PSG je ovom pobjedom otišao na 11 bodova više u odnosu na drugoplasiranu Nicu, dok je Brest 13. sa 25 bodova na svom kontu.