PSG bez mnogo problema sa Bordeauxom na ‘Parku prinčeva’, a u centru pažnje bio je Lionel Messi

Igrači PSG-a su na domaćem terenu u okviru 28. kola francuske Ligue 1 savladali ekipu Bordeauxa rezultatom 3:0.

Parižani su ovim trijumfom napravili još jedan korak ka tituli, sada imaju 65 bodova, čak 15 više od drugoplasirane Nice.

Ono što je danas izazvalo veliku pažnju nije rezultat, već zvižduci za Lea Messija. Još na početku prilikom čitanja imena, zatim i poslije nakon svakog dodira sa loptom.

Prvi pogodak pao je u 24. minutu susreta. Mbappe je sjajno iskoristio asistenciju Wijnalduma za 1:0. Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu Parižani su preko Neymara duplirali svoje vodstvo.

“Tačku na i” stavio je Peredes u 62. minutu postigavši sjajan pogodak pod samu prečku gola gostiju.

PSG je lider i svi ga već vide kao osvajača prvenstva, dok se Bordeaux nalazi na posljednjem mjestu tabele sa svega 22 boda.