PSG čvrst u Ligue 1: Parižani srušili Nantes na ‘Parku prinčeva’ i nastavili fantastičan niz u domaćem prvenstvu

Nogometaši Paris Saint-Germaina su u meču 15. kola francuske Ligue 1 ugostili ekipu Nantesa, te na kraju bili bolji rezultatom 2:1.

Momčad koju sa klupe predvodi španski stručnjak Luis Enrique nastavila je tako sjajan niz. Naime, ovo je bila osma uzastopna pobjeda PSG-a kada se radi o domaćem prvenstvu.

Večeras su domaćini prvi zabili, ali im je za to trebalo čak 40 minuta. Mladi Barcola je u 41. minutu fantastično probio po lijevoj strani i matirao golmana gostiju za 1:0.

Nakon samo 10 minuta igre u drugom poluvremenu uspio je Nantes doći do izjednačenja. Na asistenciju Molleta je Mostafa Mohamed pogodio za 1:1. Ipak, u 83. minutu Kolo Muani postavlja konačnih 2:1.

PSG je lider na tabeli Ligue 1 sa 36 osvojenih bodova, što je čak šest više od drugoplasiranog Monaca. S druge strane, Nantes je 9. sa 18 bodova na svom kontu.