PSG i Lyon u velikom derbiju i uz dosta uzbuđenja podijelili bodove

Momčad PSG-a je u okviru 20. kola Ligue 1 remizirala sa ekipom Lyona, a konačan rezultat susreta glasio je 1:1.

Lyon je igrao ofanzivno od samog početka, a poveli su već u sedmom minutu pogotkom Paquete.

Mauro Icardi i Kylian Mbappe imali su svoje šanse za ‘Prinčeve’ u nastavku, no odbrana ‘Lavova’ je bila na visini zadatka.

Lyon je također imao svoje šanse, a izdvajaju se one koje su išle preko Dembelea i Aouara.

Do izjednačenja gosti su došli tek u 76. minutu kada je Thilo Kehrer poravnao rezultat i vratio Parižane u igru. No, konačan rezultat utakmice glasio je 1:1.

PSG je i dalje uvjerljivo prvi na tabeli sa 47 osvojenih bodova. Momčad Lyona zastupa 11. mjesto Ligue 1 sa 25 bodova na svom kontu.