PSG može i bez Mbappea: Parižani prejaki za sve u Ligue 1, na ‘Parku prinčeva’ kapitulirao i Lille

Nogometaši Paris Saint-Germaina su pred svojim navijačima u prijestolnici Francuske savladali ekipu Lillea rezultatom 3:1 u utakmici 21. kola Ligue 1.

Parižani su večeras preokretom nadigrali protivnika i pokazali da im rijetko kada neko može stati na crtu kada je u pitanju domaće prvenstvo. Sve to bez Kyliana Mbappea na terenu.

Yazici je već poslije šest minuta igre šokirao sve na ‘Parku prinčeva’ i pogodio za vodstvo gostiju. Međutim, svega četiri minuta kasnije Goncalo Ramos je na asistenciju Dembelea vratio rezultatski egal domaćinu.

Do kraja prvog poluvremena još jedna lopta u mreži Lillea. U 17. minutu susreta je Alexsandro zatresao vlastitu mrežu i donio preokret ‘Svecima’. Konačnih 3:1 je u 80. minutu postavio Kolo Muani.

PSG je lider na tabeli Ligue 1 i sa 50 osvojenih bodova bježi čak 11 bodova drugoplasiranoj Nici. S druge strane, Lille je četvrti sa 35 bodova na svom kontu.