PSG na francuski pogon razbio Milan, Borussia Dortmund odnijela puni plijen u grotlu St. James’ Parka

Nogometaši Paris-Saint Germaina porazili su, lakše od očekivanog, momčad Milana rezultatom 3:0 u okviru trećeg kola grupne faze Lige prvaka.

PSG je od početka utakmice nametnuo svoj tempo, a koliko je gost bio nemoćan u prvom poluvremenu, govori i podatak da nije šutirao u okvir gola rivala.

U vodstvo je ‘Parižane’ doveo Kylian Mbappe nakon sjajne solo akcije u 32. minuti susreta i to je bio konačan rezultat prvog dijela.

Nastavak je donio preslikanu igru, a pobjedu svom timu donio je Randal Kolo-Muani u 53. minuti nakon što je sjajno ispratio odbijenu loptu nakon udaraca Dembelea.

Potop slavnog italijanskog tima je režirao Lee Kang-in u 89. minuti susreta nakon sjajne akcije i proigravanja Zaire-Emeryja.

PSG je nakon ove utakmice lider grupe F sa šest bodova, dok je Milan na začelju sa samo dva osvojena boda.

U drugoj utakmici ove grupe, Borussia Dortmund je na St. James’ Parku slavila protiv Newcastlea rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici je postigao Nmecha i to na fantastičan način u 45. minuti susreta.

Sjajna utakmica je viđena i u Škotskoj gdje su Celtic i Atletico Madrid podijelili bodove remijem 2:2.

Manchester City je rutinski slavio sa 3:1 protiv Young Boysa, dok je istim rezultatom slavio i RB Leipzig protiv Crvene zvezde.

Porto je na gostovanju kod Anterwpa slavio sa 4:1 i došao na drugu poziciju grupe H, odmah iza Barcelone sa šest bodova.