PSG na korak do osvajanja nove titule prvaka Francuske, Parižani u derbiju bolji od Marseillea

Večeras je odigran derbi francuske Ligue 1 u okviru 30. kola između PSG-a i Marseillea, a ‘Sveci’ su slavili rezultatom 2:1.

Sada Parižani šest kola prije kraja prvenstva imaju 15 bodova više od ekipe sa Velodroma i na korak su od osvajanja novog trofeja.

PSG je do prednosti došao već u 12. minutu utakmice. Neymar je odlično iskoristio sjajnu asistenciju Verrattija i prevario golmana Lopeza za 1:0.

Gosti su se nakon toga ipak vratili u meč. Igrao se 31. minut kada je hrvatski reprezentativac Ćaleta-Car pogodio za izjednačenje.

Do kraja prvog poluvremena ‘Sveci’ su ponovo došli do vodstva. Mbappe je u drugoj minuti sudijske nadoknade bio precizan sa bijele tačke za konačnih 2:1 i veliki trijumf.

Vrijedi još napomenuti da je ekipi Marseillea nakon intervencije VAR-a poništen pogodak koji je postigao Saliba u 85. minutu.