PSG na krilima Mbappea i Asensija protutnjao kroz Lyon u derbiju, šokirani domaćin nije znao šta ga je snašlo

Nogometaši Paris Saint-Germaina su u okviru četvrtog kola francuske Ligue 1 gostovali ekipi Lyona, te na kraju slavili sa visokih 4:1.

Bio je aktuelni prvak Francuske dominantnija i mnogo bolja momčad na terenu, a dileme oko večerašnjeg pobjednika Parižani su otklonili već u prvom poluvremenu.

Kylian Mbappe je sa penala u četvrtom minutu donio prednost gostima, da bi 16 minuta kasnije Hakimi udvostručio vodstvo ekipe koju sa klupe predvodi Luis Enrique.

Igrao se zatim 38. minut kada je Marco Asensio svoje ime upisao među strijelce, dok je četvrti i posljednji pogodak PSG-a postigao Mbappe i to na asistenciju raspoloženog Asensija pred sami odlazak na odmor.

Sve je bilo itekako jasno kada se radi o današnjem derbiju, ali je za kraj u 74. minutu utakmice Corentin Tolisso uspio postići pogodak i ublažiti blamažu domaćih za konačnih 4:1.