PSG na krilima Neymara ponovo zasjeo na vrh tabele, ‘Park prinčeva’ koban po Marseille

Derbi susret 11. kola francuske Ligue 1 odigrali su PSG i Marseille, a domaći tim je slavio sa minimalnih 1:0.

Prvo poluvrijeme definitivno je proteklo u apsolutnoj dominaciji ‘Svetaca’ i prosto je nevjerovatno šta su sve promašili.

No, jedini pogodak na ovom meču viđen je upravo u prvom dijelu igre. Igrala se sudačka nadoknada kada je Mbappe asistirao za Neymara koji pogađa za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Drugo poluvrijeme obilježio je veliki trud gostiju da stignu do poravnanja, a sve nade ugasio je u 72. minutu Gigot kada je dobio direktan crveni karton.

Nakon ovog trijumfa PSG je preuzeo lidersku poziciju Ligue 1 i ima tri boda više od drugoplasiranog Lorienta, dok je Marseille četvrti sa 23 osvojena boda.