PSG nakon penala pobijedio Lyon i osvojio trostruku krunu

Paris Saint-Germain osvajač je zadnjeg izdanja francuskog Liga kupa, a do svog devetog naslova stigao je pobjedom protiv Lyona boljim izvođenjem penala (6:5), nakon što u 90 minuta i 30 minuta produžetka nije bilo golova.

U finalu odigranom u petak navečer na Stade de Franceu nije nedostajalo uzbuđenja, ali su golmani oba tima odličnim reakcijama sačuvali svoje mreže netaknutima. Tako je odluka o zadnjem pobjedniku Liga kupa riješena udarcima s 11 metara.

Nakon što su u prvih pet serija svi bili precizni, u šestoj Navas čita pokušaj Lyonovog Traorea i donosi PSG-u meč-loptu. Sarabia je bio siguran te je tako donio PSG-u četvrtu trostruku krunu u Francuskoj.

Lyon je u ovim porazom propustio svoju zadnju šansu da kroz domaća natjecanja izbori plasman u Europa ligi naredne sezone.