PSG pobijedio Rennes u Ligue 1 i donekle vratio osmijeh na lica navijača nakon debakla u Ligi prvaka

Nogometaši Paris Saint-Germaina u utakmici osmog kola francuske Ligue 1 gostovali su ekipi Rennesa, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:1.

Uspjeli su ovim trijumfom i sa nova tri boda u domaćem prvenstvu igrači PSG-a, barem donekle, vratiti osmijeh na lice svojim navijačima nakon debakla u Ligi prvaka protiv Newcastlea.

Večeras je Vitinha prvi načeo mrežu domaćeg tima i to fantastičnim pogotkom u 32. minutu susreta. Svega četiri minuta kasnije Hakimi je na asistenciju Zaire-Emeryja udvostručio prednost gostiju.

U nastavku se Rennes, ali samo na momenat, uspio vratiti u igru. Gouiri je poslije 10 minuta igre u drugom poluvremenu pogodio i smanjio na 2:1. Ipak, slavlje domaćih navijača nije dugo trajalo jer je Randal Kolo Muani u sljedećem naletu PSG-a postavio konačnih 3:1.

PSG trenutno zauzima treću poziciju na tabeli Ligue 1 sa 15 osvojenih bodova, te imaju dva boda manje od lidera Monaca. S druge strane, Rennes je 8. sa 11 bodova na svom kontu.