PSG ponovo nije blistao, ali je svejedno nakon preokreta slavio u derbiju protiv Lillea

Nogometaši Paris Saint-Germaina su nakon preokreta u okviru 12. kola Ligue 1 savladali Lille rezultatom 2:1.

Skupocjena momčad na ‘Parku prinčeva’ ponovo nije dominirala, ali je svejedno stigla do velika tri boda u derbiju kola.

Lille je igrao bolje tokom velikog dijela prvog poluvremena, a u vodstvo stiže u 31. minuti preko Davida.

I u nastavku susreta je gost bio ravnopravan rival, a PSG je pogodak za izjednačenje postigao tek u 74. minutu kada Marquinhos trese mrežu Grbića.

Potpuni preokret domaćinu donosi Di Maria nakon sjajne asistencije Neymara u 88. minuti okršaja.

PSG sada na liderskoj poziciji Ligue 1 ima 10 bodova prednosti u odnosu na Lens. Lille zauzima tek 11 poziciju sa 15 bodova.