PSG se namučio sa Nicom na ‘Parku prinčeva’, trijumf Parižanima donio rezervista Mbappe

Igrači PSG-a savladali su Nicu sa 2:1 u meču osmog kola francuske Ligue 1 i tako se vratili na tron prvenstva.

Domaći su poveli na isteku pola sta igre, a u strijelce se fantastičnim pogotkom iz slobodnjaka upisao Lionel Messi.

Gosti se nisu mislili predati nakon primljenog pogotka. Naprotiv, bili su ofanzivniji u drugom dijelu i to im se isplatilo poslije samo dva minuta igre u nastavku.

Brzonogi desni bek Atal odlično je proigrao napadača Gaetana Labordea koji je uspio matirati nemoćnog Donnarummu.

Umjesto Ekitikea u 58. minutu meča u igru je ušao Kylian Mbappe. Upravo francuska zvijezda u 83. minutu pogađa za konačnih 2:1 i donosi bitan trijumf prvaku Francuske.

PSG je sada tako ponovo lider Ligue 1 sa 25 osvojenih bodova, dok Nica zauzima tek 13. poziciju sa svega osam bodova na svom kontu.