PSG siguran protiv Club Bruggea, City i pored poraza u Njemačkoj s prve pozicije ide u narednu rundu

Nogometaši Paris Saint-Germaina su u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka savladali Club Brugge rezultatom 4:1.

Francuski tim nije dopustio veće iznenađenje, a pitanje pobjednika je riječio već u 7. minuti kada je Mbappe postigao svoj drugi pogodak. Prethodno je pogodio još u 2. minuti.

Do kraja utakmice se Messi u dva navrata upisao u strijelce (38. i 76. minuta).

Utješni pogodak za gostujuću momčad postigao je Rits u 68. minuti na asistenciju Langa.

U drugoj utakmici ovog termina, ali i grupe RB Leipzig je sa 2:1 porazio Manchester City.

Međutim, to nije poljuljalo status ‘Građana’ koji kao prvoplasirana momčad grupe A idu u nokaut fazu Lige prvaka.

PSG će protivnika tražiti kroz drugi šešir, dok će Leipzig takmičenje nastaviti u Europa ligi na proljeće.