PSG teže od očekivanog došao do pobjede nad Brestom, Neymar Parižanima osigurao nova tri boda

Nogometaši PSG-a savladali su Brest na svom terenu sa 1:0 u sedmom kolu francuske Ligue 1.

Trener ‘Svetaca’ Christophe Galtier nije kalkulisao pred obaveze u Ligi prvaka, te je na teren poslao izuzetno snažan tim, koji je uz dosta muke ipak uspio osigurati nova tri boda.

Parižani su pitanje pobjednika riješili u 30. minutu utakmice. Verratti je proigrao Messija, a Argentinac je u svom stilu uposlio Neymara koji pogađa za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Brest je u 71. minutu susreta imao najbolju šansu, dobili su penal. Međutim, Slimani je kazneni udarac izveo jako loše i tri boda su ostala na ‘Parku prinčeva’.

PSG je sada na čelu tabele Ligue 1 sa 19 bodova, imaju dva boda više od Lensa. S druge strane, Brest je sada 17. sa svega pet osvojenih bodova.