PSG totalno dezorijentisan bez Messija i Mbappea, Monaco u Kneževini slavio ubjedljiv trijumf nad ‘Prinčevima’

Nogometaši Monaca su u derbi susretu 23. kola francuske Ligue 1 na stadionu Louis II bez većih problema savladali gostujući PSG rezultatom 3:1.

PSG je na ovaj meč stigao bez povrijeđenih Lionela Messija i Kyliana Mbappea, što se itekako osjetilo na terenu, no odbrana aktuelnog prvaka bila je apsolutno dezorijentisana.

Već nakon četiri minuta igre počeo je haos za PSG. Ben Yedder se prošetao kroz protivničku odbranu, a kompletnu akciju završava Golovin pogotkom za 1:0. Drugi pogodak domaćih viđen je u 18. minutu, da bi tada Ben Yedder odlično iskoristio grešku defanzivne linije ‘Prinčeva’ i duplirao prednost Monaca.

Konačno su izabranici Christophea Galtiera uspjeli zaprijetiti. Lijepu akciju i asistenciju Bernata u 39. minutu koristi mladi Zaire-Emery te smanjuje prednost domaćina. Ipak, u drugom minutu sudačke nadoknade Ben Yedder pogađa i postavlja konačnih 3:1.

PSG je uprkos porazu još uvijek lider Ligue 1 sa 54 osvojena boda, a upravo Monaco se uspio probiti na drugu poziciju i sada ima 47 bodova na svom kontu.