PSG-u pobjeda na ‘mišiće’ protiv Nantesa, Messi napokon dočekao prvijenac u Ligue 1

Nogometaši PSG-a upisali su pobjedu protiv ekipe Nantesa u 14. kolu francuske Ligue 1 (3:1), iako su domaćini imali igrača manje zadnjih 25 minuta.

Parižani su poveli već u drugoj minuti kada je zabio Kylian Mbappe. U prvom dijelu Neymar i Leo Messi su imali po dvije dobre prilike, ali rezultat se nije mijenjao.

PSG je ostao s igračem manje u 65. minuti kada je Keylor Navas istrčao sa svog gola i grubo startao, a za to je dobio direktan crveni karton. U 77. minuti gosti su izjednačili preko Kolua Miuanija.

Međutim, Nantes nije uspio izdržati do kraja. Prvo je Dennis Appiah u 78. minuti zabio autogol, a potom je u 87. minuti Messi postavio konačnih 3:1. Za Argentinca je ovo bio prvijenac u Ligue 1 u šestom nastupu.