PSG u velikom derbiju ipak previše moćan za slabašni Marseille, Mbappe i Messi lagano ‘uništili’ rivala

Nogometaši PSG-a su u velikom derbiju 25. kola francuske Ligue 1 gostovali kod ljutog rivala Marseillea, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:0.

Kylian Mbappe i Lionel Messi večeras su na čuvenom Velodromeu od igrača Marseillea doslovno pravili prave amatere, obzirom da su radili apsolutno sve što su željeli.

PSG do vodstva stiže u 25. minutu. Messi loptom izbacuje Mbappea, a sjajni francuski napadač u svom stilu hladnokrvno trese mrežu domaćina za 1:0.

Svega četiri minute kasnije Mbappe uzvraća uslugu Argentincu. Ponovo je umakao odbrani Marseillea i ubacio loptu na peterac, da bi je Messi proslijedio iza leđa protivničkog golmana i duplirao prednost gostiju.

Aktuelni prvak je sve dileme oko večerašnjeg pobjednika riješio u 55. minutu. Ponovo isti duo. Magična asistencija bivšeg igrača Barcelone za bivšeg igrača Monaca koji fenomenalno hvata volej i zabija za konačnih 3:0

PSG je ovim trijumfom povećao svoju prednost na tabeli u odnosu na Marseille. Parižani su lideri sa 60 osvojenih bodova, dok njihov rival ima osam bodova manje i zastupa drugu poziciju.