PSV i Arsenal podjelom bodova do nokaut faze Lige prvaka, Lens priredio navijačima Seville ogromno razočarenje

Posljednje kolo u grupnoj fazi Lige prvaka je počelo, a večeras su u terminu od 18:45 sati odigrana dva duela u grupi B gdje je sada definitivno sve jasno.

Susret u Eindhovenu između PSV-a i Arsenala završen je rezultatom 1:1. Za PSV zabio je Vertessen u 50. minutu, dok se među strijelce za goste upisao Nketiah u 42. minutu. PSV je spasio VAR u 82. minutu koji je poništio pogodak ‘Topnika’.

Drugi meč između Lensa i Seville okončan je trijumfom domaćeg tima rezultatom 2:1. Strijelci za ekipu Lensa bili su Frankowski iz penala u 63. minutu i Fulgini u sedmom minutu sudačke nadoknade. S druge strane, iz redova Seville je pogodio Ramos iz penala u 79. minutu.

Na kraju ove grupe, Arsenal je prvoplasirana momčad iste sa 13 osvojenih bodova i kao takav prolazi u osminu finala Lige prvaka. Pored velikana iz Londona, u narednu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja ide i drugoplasirani PSV Eindhoven sa devet osvojenih bodova.

Treći u grupi je Lens, a francuski tim osvojio je osam bodova i nastavlja takmičenje u šesnaestini finala Evropske lige, dok je bez evropskog proljeća ostala posljednja Sevilla sa dva boda i bez pobjede što je sigurno ogromno razočarenje za sve u Andaluziji.