Radost domaćih navijača na Nou Campu, Barcelona srušila Real Madrid u nadoknadi i uništila mu svaku nadu za titulu

Barcelona i Real Madrid večeras su odmjerili snage u velikom španskom derbiju, a on je završen pobjedom domaćina nakon preokreta rezultatom 2:1.

Realu je bila neophodna pobjeda kako bi smanjio zaostatak i ostao u igri za odbranu titule, ali Madriđani nisu pokazali dovoljno želje da večeras dođu do trijumfa na teškom gostovanju.

‘Kraljevi’ su prvi poveli i to ni iz čega. Vinicius je pokušao da ubaci loptu u kazneni prostor Barcelone, da bi ona pogodila Arauja i završila u mreži Ter Stegena u devetom minutu.

Nakon primljenog pogotka ‘Blaugrana’ preuzima inicijativu i stvara šanse, a sve im se isplatilo pred odlazak na odmor. U 45. minutu je nastala velika gužva u šesnaestercu Reala, do lopte dolazi Roberto i posprema je iza leđa Courtoisu za poravnanje.

U nastavku je gost krenuo još ofanzivnije, što mu se isplatilo obzirom da je Asensio pogodio u 81. minutu. No, pogodak je poništen zbog ofsajda, a onda šok. Nakon jedne kontre u nadoknadi, Kessie trese mrežu madridske momčadi za konačnih 2:1.

Teoretski još uvijek nije gotovo, ali sada samo čudo može da spasi trenutnog prvaka Španije na zaostatku od 12 bodova, koji će se s Barcom sastati i početkom aprila u revanšu polufinala Kupa.