Rafael Leao izveo istinsku čaroliju na San Siru, ali ni to nije pomoglo Milanu da savlada čvrstu Atalantu

U utakmici 26. kola italijanske Serie A snage su na San Siru odmjerili domaćin Milan i Atalanta, a meč je završen podjelom bodova i rezultatom 1:1.

Atalanta nije pokazala mnogo u Milanu, ali je bila dovoljno čvrsta da odoli napadima ‘Rossonera’. Također im je dobro došlo to što domaći igrači nisu bili koncentrisani u završnici.

Trenutak magije fenomenalnog Rafaela Leaa vidjeli smo u trećoj minuti. Portugalac je nakon dodavanja Hernandeza u svom stilu projurio lijevom stranom, a potom silovitim udarcem loptu spremio u mrežu gola gostiju za 1:0.

Djelovalo je kao da će Piolijevi izabranici brzo doći i do drugog pogotka, no to se nije dogodilo. Štaviše, nespretnom reakcijom je Giroud skrivio penal u 42. minutu, kojeg sjajno realizuje Koopmeiners za konačnih 1:1.

U nastavku je Milan nastavio da prijeti golu momčadi iz Bergama, imali su izgledne prilike. Međutim, nije bilo dovoljno preciznosti i rezultat je ostao onaj iz prvog dijela igre.

Milan je trećeplasirana ekipa Serie A sa 53 osvojena boda i titula se definitivno čini nedostižnom ove sezone, dok je Atalanta peta sa 46 bodova na svom kontu.