Rakitić zabio Barceloni, Sevilla ima osjetnu prednost pred revanš polufinala Kupa kralja

Ekipa Seville savladala je u polufinalu Kupa kralja na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán u Andaluziji Barcelonu rezultatom 2:0.

U prvih 20. minuta igre zabilježene su dvije velike prilike, po jedna na svakoj strani. Prvo je probao Messi, a zatim i Kounde u 19. minuti kada je šutirao pored gola.

Ipak, drugu šansu za psotizanjem pogotka mladi Kounde nije propustio. U 25. minuti ostao je dovoljno koncentrisan da donese prednost svom timu i postavi konačan rezultat prvog dijela.

Konačnih 2:0 postavio je bivši igrač Barcelone Ivan Rakitić koji je u 85. minuti pobjegao gostujućoj odbrani i tako postigao pogodak protiv bivšeg kluba.

Barcelona će trećeg marta, kada se igra uzvratni susret protiv Seville, imati zaista težak zadatak da prođe u finale takmičenja.