Rapsodija bavarskog velikana: Bayern na Allianz Areni Bochumu postigao sedam pogodaka

Minhenski Bayern slavio je pobjedu od 7:0 protiv Bochuma u okviru 5. kola njemačke Bundeslige.

Revija pogodaka započela je u 17. minuti majstorijom Sanea iz slobodnog udarca. Deset minuta kasnije, na 2:0 je povisio Kimmich, a pet minuta nakon toga se i Gnabry upisao u strijelce.

Da Bochumu prijeti prava rezultatska katastrofa dalo se naslutiti u 43. minuti kada sopstvenu mrežu pogađa Lampropoulos.

Do kraja su mrežu rivala tresi još i Lewandowski i Chupo Moting, a svoj drugi pogodak na utakmici je postigao i Kimmich.

Bayern je nakon ove utakmice lider Bundeslige sa 13 bodova, dok je Bochum zakucan na 17. poziciji sa samo tri boda iz pet odigranih susreta.

Svi rezultati Bundeslige (subota):

A. Bielefeld .- Hofffenheim 0:0
Augsburg – Borussia M’Gladbach 1:0
Bayern – Bochum 7:0
Mainz – Freiburg 0:0

Koln i RB Leipzig svoju utakmicu igraju u terminu od 18:30 na RheinEnergieStadionu.