Rapsodija Intera na startu nove sezone: Džeko i ekipa razmontirali Genou

Nogometaši Intera furiozno su otvorili novu sezonu Serie A. ‘Nerazzurri’ su u susretu 1. kola pobijedili Genou na svom terenu sa 4:0.

Inter je odlično otvorio utakmicu u sezoni u kojoj brani naslov prvaka, a do vodstva je stigao u šestoj minuti kada je Škriniar nakon centaršuta Calhanoglua iz kornera glavom zabio za 1:0.

Samo osam minuta kasnije bh. napadač Edin Džeko primio je jednu loptu na sredini terena, sačuvao je i dodao Calhanogluu koji je sjajno pogodio za 2:0.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Perišić je zabio za 3:0, ali bio je u nedozvoljenoj poziciji pa se s rezultatom 2:0 otišlo na odmor.

Inter je sve dileme oko pobjednika riješio u 74. minuti kada je Vidal zabio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Džeko u 88. minuti nakon ubačaja Vidala kada je sjajno glavom matirao gostujućeg golmana i postavio konačan rezultat.

Inter će u sljedećem kolu igrati protiv Verone u gostima, dok će Genoa ugostiti Napoli.